Súhlasím Nesúhlasím

Súhlasím s použitím súborov cookie na personalizáciu reklám a retargeting.

Blog

16.12.2020, autor: Henrieta Remišová

7 kľúčových otázok pred koncom roka


Skôr než sa pustíme do plánov na ďalší rok, zastavme sa a skúsme to tentokrát trochu inak. 

Začnime tým, že v pokoji, s pokorou príjmeme všetko, čo nám tento aktuálny rok priniesol, hoci rozhodne nebol jednoduchý.

Zrekapitulujme, dokončime a uzavrime všetko čo môžeme, aj to, čo nevyšlo podľa našich predstáv. Pozrime sa na to, o čo sme prišli a oceňme všetko hodnotné, čo stále máme, čo sme získali. Do nového roku vstúpme s týmto uvedomením a poznaním. V mnohom nás to dokáže pozitívne nasmerovať.

Takže, odporúčam, vezmite k tomu si papier a pero, urobte si pohodlie, a prejdite si niekoľko nasledujúcich otázok a odpovede si zapisujte:

 

 7 kľúčových otázok:
 

 1. Ako by ste pocitovo ohodnotili svoju spokojnosť s tým, aký bol váš rok 2020, na stupnici od 0 do 10 (pričom 0 je úplná nespokojnosť a 10 je maximálna spokojnosť)
   
 2. Ak ste si pri predchádzajúcej otázke nedali číslo 10 a cítite nespokojnosť alebo skalmanie, predstavte si, aké by to bolo, keby to číslo, ktoré ste si napísali, bolo ešte o 1 alebo 2 body nižšie). Jednoducho, príjmite a oceňte prínosy toho, ako to aktuálne máte.
   
 3. Čo konkrétne sa vám v tomto roku podarilo, čo naopak nepodarilo a prečo? (nemusí ísť len o oblasť pracovnú)
   
 4. Čo ste sa vďaka tomu, že vám niečo nevyšlo, o sebe dozvedeli? Prípadne čo nové ste sa vďaka tomu naučili? 
   
 5. Zamyslite sa, ktorá vlastnosť alebo schopnosť, ak by ste ju naplno rozvinuli, by vám pomohla dosiahnuť iný, lepší výsledok v tom, o čo ste sa usilovali?
   
 6. Čo teda potrebujete zlepšiť, zmeniť, urobiť inak, aby ste sa cítili nielen úspešne, ale i spokojne a šťastne? Napíšte si konkrétne kroky.
   

Teraz, keď sa dívate na svoje odpovede, skúste ich najprv len prijať a akceptovať také, aké sú. 

Pozorujte, aké emócie a myšlienky, vám tieto odpovede spustili. Prijmite, že sa všetko malo stať práve takto, aby ste mohli niečo pochopiť, získať skúsenosť a toto poznanie.

Prosto, je potrebné prijať a oceniť všetky chute života, nie len tie sladko-pozitívne.

Prijmime život celostne so všetkým čo ponúka. Nenechajme sa vyprovokovať vlastným chcením a očakávaniami. Niekedy, namiesto toho čo chceme, dostaneme len to, čo potrebujeme, aby sme precitli alebo niečo zmenili.  
A ešte posledná otázka:
 

 1. Ktoré tri úspechy alebo pokroky za rok 2020 si ceníte najviac?
   

Buďte si vedomí svojich kvalít, väčších i menších úspechov a posunov v ktorejkoľvek oblasti vášho života.  Nezameriavajte sa len na úspechy pracovné.
Hlavne, s nikým sa neporovnávajte, a ak, tak len sami so sebou. Ako ste na tom boli pred rokom, piatimi či desiatimi rokmi?  A nielen kariérne, finančne, fyzicky, ale i vzťahovo a osobnostne. Podľa toho nájdete indíciu či presnú odpoveď, ktorá oblasť vo vašom živote potrebuje viac vašej pozornosti a kam smerovať svoje novoročné predsavzatie, ak si už budete chcieť nejaké dať.

Užite si pohodový záver roka a do toho nového vstúpte s rozvahou, radosťou a pokojom v srdci.Ak vás článok zaujal, prihláste sa na odber noviniek na konci tejto stránky, prípadne si 
doprajte pravidelnú, dennú dávku inšpirácie v interaktívnej skupine VEDOMÉ PODNIKANIE & VEDOMÝ ŽIVOT

 

{{file}}

Mám záujem

Zostaňme v kontakte

a budem vám posielať podnety a zaujímavé tipy pre vaše podnikanie i osobný život.
Vážim si vašu dôveru, preto nehrozí žiadny spam. Odhlásiť sa budete môcť kedykoľvek jedným klikom.